تبلیغات
۞ میدوری ۞ - ایرانیان مروجان اصلی نام جعلی برای خلیج فارس
۞ میدوری ۞
کاردستی با کاغذ , نرم افزار , کتاب , تصاویر گوناگون و ...

ایرانیان مروجان اصلی نام جعلی برای خلیج فارس
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه سیزدهم شهریورماه سال 1390

ایرانیان مروجان اصلی نام جعلی برای خلیج فارس

چنانچه نام خلیج فارس را در گوگل جستجو کنیم، به حدود 5.350.000 مدخل دست می‌یابیم. این در حالی است که نام جعلی خلیج عر… حدود 66.900.000 مدخل دارد. یعنی حدود ده برابر بیشتر از نام اصلی آن.


در ابتدا ممکن است تصور شود کشورهای عرب بوجودآوردنده این حجم انبوه از نام جعلی هستند. تعداد این مدخل‌‌ها مهم نیست، مهم این است که اگر آماری از آنها گرفته شود و یا دستکم نگاهی سطحی بدان‌ها بشود، با واقعیت تأسف‌باری مواجه می‌شویم: حدود ۹۵ درصد از مجموع آن نام جعلی در سایت‌های فارسی‌زبان منتشر شده‌اند. حتی اگر آن نام را به شکل خلیج العر… یا الخلیج العر… جستجو کنیم، نتیجه آن تفاوت چندانی نخواهد داشت و باز هم سایت‌های فارسی‌زبان از نظر فراوانی با فاصله بسیار زیادی از دیگران در مقام اول ایستاده‌اند.

این واقعیت تلخ نشان می‌دهد که ایرانیان بطور ناخواسته بیشترین سهم را در گسترش و ترویج نام قلابی برای خلیج فارس داشته‌اند.

این دستاورد مخرب ما، شاهد دیگری است بر اینکه هرگونه اعتراض و واکنش و اظهارنظر در قبال نابهنجار‌ی‌ها، می‌باید توسط کسانی با شناخت کافی، مطالعه و بررسی‌های جامع و آگاهانه و بدور از هیجان‌های نسنجیده و معمولاً مخرب عوام صورت پذیرد.

هر چند غم‌انگیز است، اما واقعیتی انکارنشدنی است که ما ایرانیان با رفتارهای نسنجیده و احساسات کنترل‌نشده خود بارها و بارها در تله‌هایی افتاده‌ایم که دیگران برای ما برپا کرده بودند. تله‌ها و دام‌هایی از قبیل رأی‌گیری، پتیشن، اظهارنظر و فراخوان‌های گوناگون.

دوستی جاهلانهٔ خاله خرسه که می‌گویند، همین است.

مهمترین کاری که اکنون می‌توان برای جبران این غفلت و اشتباه انجام داد، این است که با همت و مشارکت و پیگیری همگانی، تمامی نام‌های جعلی را که به هر دلیلی در سایت‌های خود منتشر کرده‌ایم، حذف نماییم. امیدوارم آنان که براستی دلسوز نام خلیج فارس هستند، در اجرای این کار تعلل و کوتاهی نکنند.


 اشتراک و ارسال مطلب :

ارسال توسط میدوری
صفحات جانبی
فال حافظ
دیدار از میدوری
به وبلاگ میدوری خوش آمدید
رنگارنگ
******
******
هواشناسی
******
******
آرشیو مطالب